Samba Tarnobrzeg
10 maja 2020

Zostań naszym patronem.

Zostań naszym patronem.

Kilka słów wyjaśnienia, dlaczego ten lokal jest ważny.


Pragniemy utrzymać miejsce, w którym ludzie żyjący z Pasją mogą swoją pozytywną energię przekazywać innym. Pasjonaci Tańca już są tu obecni. Innych zaczęliśmy szukać .... mamy kilku "namierzonych" w samym mieście i w świecie. Wiemy o Tarnobrzeżanach, którzy śpiewają, tańczą, są aktorami, filmowcami, fotografami, chemikami. Chcemy ich "wyłuskiwać" i zapraszać aby swoją pasję pokazali i przekazali w miejscu swojego urodzenia. Na spotkania i warsztaty z tymi niezwykle ciekawymi ludźmi, chcieliśmy zapraszać dzieci i młodzież także z miejscowości sąsiednich.

To duży projekt, w który chcieliśmy zainwestować całą naszą wiedzę i doświadczenie a także budowane przez wiele lat relacje z naszymi uczniami, i w ogóle z ludzimi żyjącymi z Pasją.

 

PO TO POTRZEBNY NAM  TEN LOKAL.
WIEMY, JAK WAŻNA W ŻYCIU CZŁOWIEKA JEST PASJA I AKCEPTACJA TEGO CO SIĘ ROBI. 
WIEMY, JAK CENNI SĄ LUDZIE KTÓRZY JĄ MAJĄ, CHCĄ I POTRAFIĄ SIĘ NIĄ DZIELIĆ.


Jednym z naszych ratunkowych działań, jest uruchomienie profilu na portalu umożliwiającym wspieranie tego typu inicjatyw przez osoby, które zechcą nam pomóc:


PATRONITE - więcej informacji po kliknieciu w link


Wsparcie w każdej wysokości jest dla nas cenne. Za każde już teraz dziękujemy i wierzymy, że wspólnie uda nam się stworzyć miejsce absolutnie wyjątkowe. Miejsce Pełne Pasji, w którym dzieci i młodzież dotkną jej w najczystrzej postaci.


Więcej ważnych szczegółów poniżej:


Dwa lata temu (po 25 latch działalności) podjęliśy decyzje o przeniesieniu naszej Szkoły do dużego nowego lokalu. Motywy tej decyzji były dwa.
Pierwszy - zapewnić naszym uczniom komfortowe warunki treningu i nieskrępowanego rozwijania swoich umiejętności.
Drugi motyw to stworzenie w Tarnobrzegu miejsca, w którym będziemy mogli zaproponować dzieciom, młodzieży ale również osobom dorosłym wyjątkowe zajęcia kreatywne.
Łatwo nie było. Lokal był bardzo zaniedbany, koszt remontu przekroczył zdecydowanie planowane nakłady i pochłonął setki godzin pracy. Daliśmy radę - co prawda trwało to dłużej niż byśmy chcieli, ale od kwietnia 2018 roku uruchomiliśmy zajęcia taneczne a od września 2019 r zajęcia kreatywne.
Pierwszą większą realizacja tych pozatanecznych zamierzeń był "Warsztat Św. Mikołaja". Następny etap to miała być tzw. "Chata Skrzata". Miało to być miejsce wyjątkowych warsztatów, szkoleń i spotkań. Warsztaty wielkanocne już były w toku przygotowań - został po nich niedokończony, 2 metrowy tron króla pisanek i ok 500 styropianowych jajek (nie ma zmartwienia - już mamy na nie pomysł). Nie zmienia to faktu, że podstawą wszystkich planów jest posiadanie miejśca w których je można realizować.

Z góry dziękując za wsparcie, postaramy się na bieżąco przekazywać informacje o aktualnej sytuacji. W tym  celu w najbliższym czasie postaramy się uruchomić mini kanał TV Zaszczepiamy Pasję.
Znajdą się tam specjalne kursy tańca i wyzwania (nie tylko taneczne ) dla potencjalnych widzów i osób wspierających nas na PATRONITE.
Mały początek został już uczyniony - pierwsze taneczne lekcje i małe wyzwania dotarły do naszych uczniów. W TVZP znajdzie się też dużo materiałów pochodzących z naszego bogatego archiwum. Dorota już przegląda materiały:). Pewnie niejednemu z Was zakreci się łezka w oku a na twarzy pojawi się ciepły uśmiech. Niektóre materiały mają 20 lat :). Poza profilem na FB postaramy się też właśnie w TVZP informować o najważniejszych naszych planach i działaniach.

Jeśli dotarłeś czytelniku do tego miejsca to ... podziwiam, dziękuje i zapraszam do współpracy.

Aleksander Furman..

Newsletter

Co to?

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą, podaj w poniższym polu swój adres e-mail, a my będziemy informować Cię o aktualnych wydarzeniach.